Tárkányi Zsombor mix-váltóban egyetemi vb-bronzérmes

2024. augusztus 27., 12:15
Zsombor a Miskolci Egyetem harmadéves jogász hallgatója, élsportolói mentorprogram résztvevője idén nyáron kiemelt sikerekkel öregbítette egyetemünk hírnevét.

Tárkányi Zsombor, a Miskolci Egyetem harmadéves jogász hallgatója idén elsőként szerezte meg a válogatott kerettagságot, így már három nemzetközi öttusa versenyen is büszkén képviselhette tanintézetét. A világbajnokságon mix váltóban, társával, Zemán Zórával 6. lett, míg az Európa-bajnokságon a 4. helyen végzett csapat tagja volt.

Zsombor augusztus 24-én rajthoz állt a litvániai Kaunas városában megrendezett Egyetemi Világbajnokságon is, ahol egyéniben és csapatban egyaránt az előkelő 4. pozícióban zárt, míg mix váltóban, Eszes Noémivel bronzérmet harcolt ki.